Προκήρυξη Απασχόλησης Προσωπικού για την Eθνική Μελέτη Νοσηρότητας και Παραγόντων Κινδύνου

Για τις ανάγκες της Πράξης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και ειδικότερα του Υποέργου με τίτλο: με τίτλο: «ΘΑΛΗΣ – Εθνική Μελέτη Νοσηρότητας και Παραγόντων Κινδύνου (Ε.ΜΕ.ΝΟ)» ζητούνται άτομα για την ερευνητική, διοικητική και τεχνική υποστήριξη της πράξης.

Σκοπός της μελέτης είναι η καταγραφή της νοσηρότητας και των κύριων παραγόντων κινδύνου καθώς και της χρήσης μέτρων πρόληψης, φαρμάκων και υπηρεσιών υγείας, στην Ελλάδα. Οι πληροφορίες που θα συγκεντρωθούν θα χρησιμοποιηθούν για την παρακολούθηση της υγείας του πληθυσμού της χώρας αλλά και το σχεδιασμό εθνικής στρατηγικής για την υγεία.

Η μελέτη συντονίζεται από την Ιατρική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με όλες τις Ιατρικές Σχολές της Ελλάδας. Η έρευνα ΕΜΕΝΟ συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους στο πλαίσιο της πράξης «ΘΑΛΗΣ» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», του Άξονα Προτεραιότητας 11: «Ενίσχυση του ανθρώπινου κεφαλαίου για την προαγωγή της έρευνας και της καινοτομίας στις 3 περιφέρειες Σταδιακής Εξόδου».

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων 05 Ιουνίου 2013.

Κατεβάστε την προκήρυξη από εδώ